Przygotowania do startu w biegu. 3 rzeczy, o których powinieneś pamiętać

Imprezy masowe, a w szczególności wszelkiego rodzaju zawody sportowe nie mogą się obejść bez odzieży z nadrukiem. Biegi okolicznościowe, a w szczególności maratony to imprezy, na których koszulki sportowe to konieczność. Tysiące uczestników biegnących w koszulkach sportowych z nadrukiem to idealna okazja dla sponsorów na umieszczenie w widocznym miejscu swojego logo lub reklamy.

Czym różnią się koszulki sportowe od koszulek bawełnianych?

Podstawowa różnica to skład materiału. Koszulki sportowe, nazywane często technicznymi wykonane są w 100% z poliestru. Dzięki odpowiedniej strukturze dzianiny doskonale odprowadzają pot, dzięki czemu koszulka bardzo szybko schnie, a to przekłada się na komfort zawodnika. Często słyszy się określenie – koszulki oddychające – co bardzo dobrze oddaje ich cechy.

Nadruki na koszulki sportowe podobnie jak na koszulki bawełniane, mogą być wykonane metodą sitodruku lub termotransferu. Projektując nadruk na takiej koszulce, trzeba pamiętać jaką funkcję mają one spełniać – mają one „oddychać” i zapewnić zawodnikom maksymalny komfort podczas biegu. Nadruk powinien być zaprojektowany tak, żeby w jak najmniejszym stopniu pokryć farbą koszulkę, ponieważ w tych miejscach nie będzie ona oddychać. Unikajmy zatem dużych apli, w szczególności w przypadku ciemnych koszulek, gdy konieczne jest zastosowanie białego podkładu, który jest całkowicie nieprzepuszczalny dla wilgoci.

Koszulki z własnym nadrukiem jako pamiątka po zakończonej imprezie biegowej

Koszulka z własnym nadrukiem to także wspaniała pamiątka po zakończonej imprezie. Warto skorzystać z możliwości spersonalizowania koszulki poprzez umieszczenia na niej swojego nazwiska oraz numeru startowego – taką możliwość daje druk transferowy z folii flex. Taka personalizacja daje organizatorom możliwość „skłonienia” wszystkich uczestników do ubrania koszulek dostarczonych przez organizatorów imprezy, a to z kolei pozwala wykorzystać całą powierzchnię koszulki jako przestrzeń reklamową, którą można sprzedawać reklamodawcom i sponsorom.

Reasumując… Koszulka z własnym nadrukiem, koszulki sportowe i nadruki na koszulki to tematy, które koniecznie trzeba uwzględnić planując masową imprezę sportową.