Jak promować małą firmę? Pomysły na niedrogą reklamę

Każda firma potrzebuje promocji i reklamy, bez tego trudno było by się utrzymać na rynku. Dzięki rozwojowi mediów, dzisiaj o wiele łatwiej jest zaistnieć w świadomości potencjalnych Klientów. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Duże firmy dysponujące dużym kapitałem mogą korzystać z drogich form promocji i docierać do bardzo dużej grupy odbiorców. Małe firmy muszą szukać innych form promocji, nie wymagających tak dużych nakładów. Z pomocą przychodzą media społecznościowe, reklama w Google i na innych portalach internetowych. Kiedy pozyskaliśmy już grupę odbiorców, trzeba znaleźć sposób na utrzymanie pozycji i dobrego wizerunku biznesowego. Dobrym kierunkiem jest zamówienie gadżetów z logo firmy i dystrybucja ich wśród swoich klientów. Chyba każdy lubi otrzymywać prezenty. A jeśli takim prezentem są koszulki firmowe z nadrukiem, to może się okazać, że nasi klienci staną się nośnikiem naszej reklamy. Żeby tak się stało, taka koszulka firmowa, czy bluza z nadrukiem firmowym, muszą być dobrze zaprojektowane, tak żeby osoba, która otrzymała taki gadżet postrzegała go jako atrakcyjny i żeby z chęcią używała go – w naszym przypadku – nosiła koszulkę lub bluzę z naszym nadrukiem.

Odzież z nadrukiem firmowym dla Twoich pracowników 

Odzież z nadrukiem firmowym może się okazać doskonałym nośnikiem naszej reklamy także w innych momentach. Jeśli firma zatrudnia pracowników, którzy często pracują w terenie, a więc mają kontakt z potencjalnymi klientami, to ubranie ich np. w koszulki firmowe spowoduje że staną się zauważalni, a nasze logo rozpoznawalne. W przypadku, kiedy są to np. pracownicy budowlani, to fakt, że będą ubrani w koszulki firmowe oraz bluza z nadrukiem firmowym, spowodują, że firma będzie postrzegana jako "porządna i solidna", ponieważ dbając o swoich pracowników, dba też na pewno i o swoich klientów…

Z technicznego punktu widzenia mamy tu kilka możliwości – albo skorzystać  z usług firmy wykonującej sitodruk na tekstyliach, albo zamówić nadruk termotransferowy, który może mieć formę papieru z zamówionym nadrukiem i jest przeznaczony do samodzielnego wprasowywania na odzież. W sytuacjach, gdy potrzebujemy bardzo małą ilość nadruków, można spotkać się z barierą „małego zamówienia”. W takich wypadkach nadruk termotransferowy jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ można zamówić większą ilość termotransferów i wykorzystywać je sukcesywnie w miarę potrzeb. Nadruk termotransferowy może być wykorzystany do takich artykułów jak: koszulki firmowe, bluza  z nadrukiem firmowym, kamizelka odblaskowa, plecak i inne artykuły tekstylne.